WooCommerce için Gelişmiş Havale/EFT Eklentisi (Ücretsiz)

2 yıl önce

WooCommerce e-ticaret sitenizde temel ödeme yönteminiz muhtemelen kredi kartı ile online ödemedir. Ancak bazı kullanıcılar kredi kartına sahip olmayabilir veya web sitelerine kredi kartı bilgilerini vermek istemeyebilirler.

Bu durumda kullanıcılarınıza sunabileceğiniz alternatif bir ödeme yöntemi havale/eft ile ödemedir. Neredeyse tüm e-ticaret platformlarında havale/eft ile ödeme yöntemi halihazırda mevcuttur.

Web sitenizde e-ticaret altyapısı olarak WooCommerce kullanıyorsanız, siz de varsayılan olarak havale/eft seçeneğini aktif edebilirsiniz. WooCommerce içerisinde gelen bu ödeme yönteminin bazı eksikliklerini gidererek, bunun dışında ödeme, kontrol ve onay operasyonlarını daha pratik hale getiren, ücretsiz eklentimizi deneyebilirsiniz: paymendo – Banka Transferi (Lite)

“paymendo – Banka Transferi (Lite)” nasıl çalışır?

Bu eklentiyi web sitenize yüklediğinizde temel olarak bir WooCommerce ödeme yöntemi sitenize eklenir ve bu ödeme yöntemi için ayarlamaları yapmanız adına bir yönetim paneli karşınıza çıkar.

Müşterilerinizle paylaşmak istediğiniz banka hesaplarınızı tanımlayabilirsiniz.

Yönetim paneli tarafından ödeme almak istediğiniz banka hesaplarını tanımlayabilirsiniz. Banka hesaplarınıza ait hesap sahibi ve IBAN bilgisi başta olmak üzere hesap numarası, şube kodu, para birimi, swift kodu gibi değerleri kaydedebilirsiniz. Dilerseniz banka hesabı için ilave notlar da ekleyebilirsiniz.

Ödeme yöntemini aktif ettiğinizde satın alma aşamalarında müşterileriniz daha önceden tanımladığınız banka hesaplarınızı görüntüleyebileceklerdir.

Havale/EFT işlemini tamamlayan müşterileriniz tek tuş ile ödeme yaptıklarını belirtebilir ve bu bildirimler yönetim paneli tarafında listelenir.

Dilerseniz havale/EFT bildirimlerini SMS ile de alabilirsiniz. Bunun için yine WordPress eklenti marketi üzerinden WP SMS Functions eklentisini yüklemeniz gerekecektir.

Yapılan ödeme bildirimleri yönetim panelinde aşağıdaki gibi gösterilecektir:

Paymendo Havale Lite

Ödeme Bildirimleri Listesi

 

Müşteri arayüz örnekleri:

Ödeme yöntemleri

Müşterileriniz sipariş verirken sepette yeni bir yöntem karşılarına çıkar. Seçtiklerinde ise, önizleme olarak tanımladığınız bankalara ait logolar listelenir.

 

Yöntem seçilerek sipariş verildiğinde teşekkürler sayfasında banka hesaplarınız listelenir.

 

Müşterileriniz ödeme yaptıkları bankayı seçerek bildirim oluşturabilirler.

 

Siz de bu ücretsiz eklentiyi kullanarak havale/EFT ödeme süreçlerini daha seri ve kararlı hale getirebilirsiniz.

Eklentiyi Ücretsiz İndirin veya Yükleyin

Eklenti ile ilgili yorum ve taleplerinizi yorumlar bölümünden veya wordpress.org üzerinde yer alan inceleme veya destek bölümünden bize ulaştırabilirsiniz.

Yorumlar