Advanced Page Creator (APC) for WHMCS

7 yıl önce

CMS’ler için modüller/eklentiler geliştirmeyi seviyoruz.
Bizim gibi domain & hosting şirketlerinin vazgeçilmezi olan WHMCS’de yeni bir sayfa eklemek, WordPress gibi popüler web altyapılarına göre çok daha uğraştırıcı ve can sıkıcıydı.
Oluşturacağınız her yeni sayfa için, FTP’de .php uzantılı yeni bir dosya açmanız ve bu dosyanın tasarımı için ilgili tpl şablonunu işaret etmeniz gerekiyordu.
Bir diğer uğraştırıcı kısım ise, sayfayı oluşturmaktan ziyade o sayfanın iç tasarımı ve kişiselleştirilmesi.
İyi düzeyde HTML, CSS, JS bilgisine sahip değilseniz; oluşturduğunuz o sayfayı istediğiniz gibi yönetmeniz hiç de kolay değildi.
Bu teknik bilgilere sahip olsanız da, yeni bir sayfa eklemek için bu kadar vakit ayırmak eminiz sizin için de hayli can sıkıcı olacaktır.

Neyse ki bu sıkıcı işlemler geride kaldı 🙂
İşinizi kolaylaştırması için Advanced Page Creator kısa adıyla APC‘yi geliştirdik.
Wordpress gibi diğer CMS’lerde yaygınlıkla kullanılan ve WP tema geliştiricileriyle son kullanıcılar arasında köprü kuran “composer, editör” araçları artık WHMCS’de.

APC yardımıyla, sürükle bırak hareketiyle yönetebileceğiniz yeni sayfaları, saniyeler içerisinde oluşturabilmeniz mümkün.

Advanced Page Creator, tüm WHMCS kullanıcılarına ulaşması için WHMCS Marketplace’te.
Marketplace üzerinden veya gri.net modül tanıtım sayfası üzerinden modüle ilişkin detaylara ve ekran görüntülerine gözatabilirsiniz.

Yorumlar